Mivel a kalács hosszabb idő alatt készül el, azzal kezdjük.
A megolvasztott margarint elkeverjük a langyos növényi tejjel, majd belemorzsoljuk az élesztőt és elkeverjük. Fokozatosan hozzáadjuk a cukrot, a sót és a lisztet, és puha tésztává dolgozzuk össze a hozzávalókat. Egy órát hagyjuk kelni.
A második fázishoz a puha margarint kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk az őrölt sáfrányt. Összedolgozzuk a kétféle tésztát, majd megszórjuk a maradék liszttel és alaposan átgyúrjuk. Közepesen lágy tésztát kell kapnunk, ha szükséges, kis lisztet vagy folyadékot adhatunk még hozzá.
A szép, simára kidolgozott alapanyagból pici, S alakú kalácskákat formázunk, 2-2 szem mazsolával díszítjük őket a kunkoroknál. Ismét hagyjuk húsz percig kelni. Közben a baracklekvárt átturmixoljuk, összekeverjük egy kis vízzel, és felforraljuk. Sütés előtt ezzel kenjük le a kalácskákat.
200 fokra előmelegített sütőben körülbelül 10 perc alatt megsütjük.
A leveshez a póréhagymát megtisztítjuk, felkarikázzuk, és a felhevített olajon megpirítjuk. A krumplit meghámozzuk, felkockázzuk, és az alaplével együtt a hagymához adjuk, alacsony lángon gyöngyöztetjük, amíg a krumpli puhára nem fő. Közben beleszórjuk a kakukkfüvet, és sózzuk ízlés szerint.
A kelkáposzta leveleit megmossuk, és keskeny csíkokra vágjuk. Forró, sós vízben roppanósra főzzük, ügyelünk rá, hogy ne főzzük túl, inkább egy kicsit maradjon nyers, ropogós. Miután készen van, alaposan lecsepegtetjük, és a felét a levesbe dobjuk, a másik felét félretesszük.
A levest még kicsit főzzük a kellel, majd simára turmixoljuk, darálunk hozzá borsot, megkóstoljuk, és ha szükséges, sózzuk. Tálalásnál adjuk hozzá a félretett kelkáposztacsíkokat.