Egy tálban elektromos habverővel habosra keverjük a vajat a cukorral és a sóval. Egyesével hozzádolgozzuk a tojásokat, azokkal is jó habosra keverjük. Hozzáadjuk a reszelt almát és a reszelt sárgarépát is.
Egy másik tálban a száraz hozzávalókat forgatjuk össze: a lisztet a sütőporral, a szódabikarbónával, a darált mandulával és a fűszerekkel. Összedolgozzuk a két tál tartalmát. Nem szabad túlkeverni, mert attól lesz nehéz a kisült tészta. Fakanállal pont annyi ideig kell összeforgatni, hogy teljesen összekeveredjék a nedves és a száraz rész.
Egy harmadik tálban a tölteléket állítjuk össze: összekeverjük a mascarponét az egész tojással, a citromlével, a cukorral, a keményítővel. Ezt sem szabad túlkeverni, mert akkor elfolyósodik.
Egy 25 × 10 cm átmérőjű hosszúkás, szögletes sütőformát kibélelünk sütőpapírral. Belekanalazzuk a sárgarépás massza kétharmadát. Erre adagoljuk a sajtkrémes keveréket. Végül befedjük a maradék sárgarépás alaptésztával. 180 fokos sütőbe toljuk, és 50-55 perc alatt készre sütjük. Körülbelül 40 perc múlva érdemes egy darab alufóliával letakarni, hogy ne égjen meg a teteje.
A kisült tésztát a formában egy rácsra állítjuk. Tíz perc múlva kiborítjuk a sütőformából, és a rácson teljesen kihűtjük.
A tetejére összekeverjük a tejfölt a ricottával, a cukorral és a citromlével. A kihűlt veknit egy tálcára tesszük, a tetejére öntjük a fehér masszát. Marcipánrépákkal, színes szórócukorral díszítjük.